HANDLEKURV 0 varer

Handlekurven er tom

Treningen starter opp 25 August!

Treningen starter opp 25 August!

Treningen starter opp 25 August!

publisert: 13 August, 2014

Da er det klart for treningsstart. 25. August er vi i full gang, og fra 1.september tar vi inn nye medlemmer på 5-ukers introduksjonskurs som er GRATIS! For dere som har vært i klubben, så er det kjempefint om dere tar med dere venner, kjente, kolleger og familie, slik at de får teste idretten deres. Husk å spre budskapet!

I høst blir det en god del endringer i opplegg, partiinndeling og aldersklasser, som annonsert på årsmøtet. Nedenfor finner dere en forklaring på hvordan vi ønsker å gjøre det fremover, en ordning vi har tro på at blir bra for alle. Valgmulighetene blir flere, og man akn styre innholdet i treningen selv, i stor grad.

Partiinndelingen blir som på skissen nedenfor, og under har vi beskrevet litt hvordan vi tenker. NYE treningstider finner dere HER... 

 

Introduksjonskurs:

På introduksjonskurset vil du lære de mest grunnleggende sparkene, slagene og stillingene i Taekwondo. Du får prøve litt av hvert, og målsetningen er at som begynner med Taekwondo skal ha et felles grunnlag før de går videre til neste nivå, ”Next Generation”. Kurset er gratis og går over 5 uker, slik at du kan finne ut Taekwondo er noe for deg før du forplikter deg til noe.

Barnepartiet – et tilbud til de mellom 6 og 8 år:

Hos oss kan barnet ditt begynne å trene allerede fra skolealder. Barnet må ha fylt 6 år, eller ha begynt på skolen, for å starte. Utover dette kreves ingen forkunnskaper. Barnetreningen skal være basert på glede, lek, likeverd og respekt mer enn et strengt ”pensum” i forhold til beltegradene. Treningen holdes 2 ganger pr uke, henholdsvis onsdag og fredag.

Next generation – et tilbud for både barn og voksne:

Etter at du har gjennomført introduksjonskurset, eller etter fylte 9 år, er det på tide med nye utfordringer og beltegrader. Barn som har fylt 9 år må innom ”Next Generation”-gruppa for å tilegne seg grunnleggende kunnskap om Taekwondo som kampkunst og kampsport.


På dette partiet vil du lære de første 2-3 mønstrene, sammen med mer avanserte grunnteknikker enn du lærer på henholdsvis introduksjonskurset og barnepartiet. Du får også en generell innføring i kamp og selvforsvar, slik at du er rustet til videre spesialisering.

Etter du har gjennomført ”Next generation”, og har gradert til blått voksenbelte,  har du funnet ut hva du synes er gøy med Taekwondo. Da er du klar for å velge hvilken retning du vil gå. Du kan velge
mellom disse tre retningene:

Taekwondo Martial Arts:

På dette partiet trener du tradisjonell koreansk taekwondo. Her lærer du avtalt kamp, mønster og selforsvarsteknikker. Et tilbud for alle aldre og interesseområder hvor barn og voksne ofte trener sammen.

Åpen kamptrening:

Dette er knalltøff konkurransetrening for alle klubbens medlemmer. Her kondisjonen og fysikken litt ekstra utfordret, og på sikt blir du kanskje så flink at du blir tatt ut til klubbens sponsede ”kamplag”, som opp gjennom årene har fostret over 30 norgesmestere og flotte internasjonale resultater. Nesodden TKD klubb har
vært representert på Norges seniorlandslag  kontinuerlig siden 1999.

Åpen mønstertrening (Poomsae):

Om du ønsker å finpusse mønstrene litt til gradering eller om du ønsker å  begynne mer aktivt  med konkurranser i mønster, er dette partiet å delta på. Våre instruktører har selv medaljer fra NM og internasjonale konkurranser, og vet hva som skal til for å bli god! Her vil du kunne spesialisere deg innen en av de to konkurransegrenene i vår idrett og på sikt også bli tatt ut til et sponset "mønsterlag".