HANDLEKURV 0 varer

Handlekurven er tom

Ny hovedinstruktør i Nesodden TKD

Ny hovedinstruktør i Nesodden TKD

Ny hovedinstruktør i Nesodden TKD

publisert: 26 August, 2012

Nesodden Taekwondo Klubb har fra 27.8.2012 fått ny hovedinstruktør. Stefanos Papatheocharis er 42 år, har 2.dan og har vært i klubben siden han begynte på nybegynnerkurs hos oss i 2003. 

Klubben har i helgen hatt strategisamling, hvor Stefanos ble forespurt av styret og trenerkollegiet om å ta en ny rolle i klubben. Etter litt betekningstid takket Stefanos ja til engasjementet, som trer i kraft med umiddelbar virkning.

Klubben trenger en leder på instruktørsiden som tar hånd om trenerutdanning, samkjører trenerne og tar totalansvar for pensum og den faglige biten i treningen. Stefanos er rett mann for jobben, da han er den av trenerne som er mest up-to-date på pensum, og holder seg godt orientert om Taekwondo på alle plan. Han kjenner klubbens mål og arbeider godt mot disse og har en god dialog med klubbens øvrige instruktører.  

Det skal utarbeides en stillingsinstruks, da dette er en "tittel" som i klubben er ny. Tidligere har ansvaret "fulgt med" de høyeste beltegradene. Bjørn Tangenes er fortsatt klubbens master, og slik sett er ingenting endret. Trenerne er de samme og trenergruppa består forøvrig slik den er i dag. 

Styret og trenerne i klubben ønsker Stefanos lykke til med arbeidet.